Czym jest slow life i jak filozofia ta wpływa na życie?

Czym jest slow life i jak filozofia ta wpływa na życie?

Pod terminem „slow life” kryje się sposób na życie. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi tu o powolne życie, bo dokładnie tak można ją tłumaczyć. Celem jest znalezienie właściwego balansu pomiędzy życiem prywatnym a pracą, pomiędzy tym czego od nas oczekują inni, a czego sami oczekujemy od siebie, tym co dajemy i tym co bierzemy od innych. To filozofia, która zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie. Na czym dokładnie polega, jak żyć zgodnie z jej zasadami i co można na tym zyskać?

Slow life – co to jest?

We współczesnym świecie żyje się coraz szybciej i w coraz większym stresie. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej osób zainteresowanych jest całkowitą zmianą swojego życia. Życie „slow” – w powolnym, spokojnym tempie to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają dość wyścigu szczurów i którzy marzą o chwili wytchnienia. To filozofia życiowa, która promuje życie w równowadze. Nie oznacza oczywiście jednak, że rezygnuje się z kariery, awansu. Chodzi o to, by umieć korzystać z chwili, żyć bardziej świadomie i cieszyć się obecną chwilą, zamiast martwić się o przyszłość i ubolewać nad przeszłością.

Co to znaczy „żyć powoli”?

Slow life to filozofia życiowa, która przekłada się na wiele jego aspektów. Mamy więc slow food, slow travel, slow fashion i wiele innych. Chodzi o życie zgodne z naturą, przywiązywanie większej wagi do zachowań ekologicznych, o dbałość o innych, pielęgnowanie relacji. Żyć powoli to żyć pełniej, spokojniej, cieszyć się chwilą. Nie chodzi wcale o to, by leżeć od rana do wieczora na kanapie – nie chodzi wcale o bycie bardziej leniwym. Chodzi o to, by umieć zachwycić się bieżącą chwilą, rozwijać się wewnętrznie i zwracać większą uwagę na bliskich.

Jak znaleźć w życiu równowagę?

Kluczem do znalezienia równowagi w życiu jest wprowadzenie do swojej codzienności pewnych zasad i wyrobienie w sobie zdrowych nawyków. Celem jest szczęśliwsze życie! Osiągamy je, kiedy potrafimy docenić to co mamy, cieszyć się codziennością, pielęgnować relacje z innymi, pracować z radością i spełniać się na wszystkich polach, na których chcemy się spełniać. Życie slow pozwala też zyskać więcej czasu i uważniej spoglądać na mijające chwile.

Warto przeczytać również: www.herbaya.pl/…/slow-life-czyli-wrzuc-na-luz-i-zadbaj-o-balans-w-zyciu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *